zak roku

Bookcrossing czyli Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek to idea nieodpłatnego przekazywania książek, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych.

images

Z okazji Święta Chorzowa, biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce BIBLIOTEKA/AKTUALNOŚCI.

29600przechwytywanie 580 304

25 kwietnia 2014 r odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Akademię pod hasłem "Żadna praca nie hańbi" przygotowały klasy II LO i III T pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kruszelnickiej i Pani Justyny Martynowskiej.

więcej zdjęć kliknij

Pożegn absolw

 

 

2 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów. Tematem warsztatów były własności i metody otrzymywania tlenków oraz chemia wody.

warsztaty tlenki

Od 31 marca do 4 kwietnia odbywał się VI Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczne hasło przewodnie „Ziemia – Człowiek – Technika”.  Po raz kolejny uczniowie chorzowskich szkół mogli wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu edukacyjnym, będącym okazją do spotkania się z najnowszymi osiągnięciami nauki i rozwoju własnych zainteresowań i umiejętności. Szcególny udział w tym wydarzeniu maja już od pierwszego festiwalu nasi uczniowie. W tym roku Gabrysia Klejna, Iwona Gieras i Patryk Koziarz z III t przeprowadzili pokazy chemiczne podczas inauguracji. Ważną rolę odegrał Pan Prezydent A. Kotala. Osobiście przeprowadzonym eksperymentem udowodnił, że prawa i prawdy naukowe, interesująco podane mogą dać odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują nas niezależnie od wieku i wykształcenia.

DSC 0188a DSC 0189b

więcej zdjęć kliknij^

28 marca 2014 r. młodzież naszej szkoły wraz z uczniami Ligonia przygotowała i przeprowadziła pokazy uliczne z dziedziny fizyki i chemii dla mieszkańców Chorzowa.

pokazy Wolka

więcej zdjęć kliknij ^

21 marca 2014 r. wzięliśmy  udział VI Chorzowskich Targach Edukacyjnych, zorganizowanych w Zespole Szkół Technicznych nr2 im.M. Batko w Chorzowie. Podczas targów przedstawiliśmy uczniom szkół gimnazjalnych ofertę edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2014/2015.

targi edu<<<wiecej zdjęć kliknij

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "BIBLIOTEKA W OCZACH CZYTELNIKA". Każdy uczestnik może zgłosić 1-3 zdjęcia do 10 czerwca 2014 r. Podsumowanie konkursu nastąpi 18 września 2014 r. podczas Seminarium w Roku Czytelnika "Czytanie łączy pokolenia" w Katowicach. Szczegółowe inforamcje i regulamin konkursu znajdziecie w zakładce BIBLIOTEKA/AKTUALNOŚCI lub pytajcie w bibliotece.

czytanie ksiazek

Zwycięzcami tegorocznego Konkursu, który odbył się 27 marca okazali się:Paweł Okwieka z klasy I LOw, który zajął I miejsce, Kamil Frydyk z klasy I LOw, który zajął II miejsce i Klaudia Przydalska z klasy II T, która zajęła III miejsce. Szczegółowe informacje dla wszystkich uczestników dostępne są w bibliotece.

                                                                                    Gratulujemy!                                

imagesCAOSDYPD1

Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum, do udziału w konkursie literackim, poświęconym młodości Karola Wojtyły. Konkurs i jego rozstrzygnięcie odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie, ul. św.Piotra 1 Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać do 2 kwietnia na adres mailowy szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie ( 032-24-11-717). Szczegółowy zakres materiału objętego konkursem znajduje się w zakładce BIBLIOTEKA/AKTUALNOŚCI

geologia1Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Geologicznego dla uczniów gimnazjum. Konkurs jest dwuetapowy:

I etap – 09.04.2014r. godz. 9.00 – aula Szkoły,

II etap – 16.04.2014r. godz.9.00 – aula Szkoły.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w zakładce DOKUMENTY > KONKURSY.

Karty zgłoszenia prosimy przesłać do 02.04.2014r. na adres mailowy Szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W środę 19 marca 2014 r odbyły się kolejne już Warsztaty dla gimnazjalistów nt. Bogate życie wewnetrzne oraz Funkcjonowanie narządów zmysłu. Poniżej fotorelacje z warsztatów.

warszt biol 2więcej zdjęć kliknij ^

warszt zmysłwięcej zdjęć kliknij ^

 

W dniu 12 marca w naszej szkole gościły uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Dziewczyny uczestniczyły w zajęciach otwartych prowadzonych przez Panią mgr Iwonę Maj dla słuchaczek Policealnego Studium Kosmetycznego. W ramach zajęć licealistki dowiedziały się jak dbać o skórę twarzy, jakie kosmetyki stosować w zależności od rodzaju skóry, co powinny robić, aby ich twarz wyglądała świeżo, młodo i zdrowo. Słowom mgr Iwony Maj towarzyszył pokaz zabiegu pielęgnacyjnego. Słuchaczka szkoły policealnej zaprezentowała na jednej z licealistek zabieg pielęgnacyjny o działaniu ultranawilżającym.

Zabieg składał się z 6 faz:

  • przygotowanie do zabiegu - demakijaż,
  • delikatne oczyszczanie z użyciem peelingu enzymatycznego i kawitacyjnego,
  • odnowa i relaks – zastosowanie serum i masaż twarzy
  • faza pielęgnacyjna – nałożenie maski algowej,
  • zakończenie zabieg – aplikacja kremu na bazie ciekłokrystalicznej
  • recepta na urodę – zalecenia do pielęgnacji skóry w warunkach domowych.

Do zabiegu wykorzystane zostały kosmetyki firmy BIELENDA PROFESSIONAL, program AQUA-PORIN ULTRA EFFECT.

Po zajęciach w gabinecie kosmetycznym dziewczyny zwiedziły budynek szkoły. Kosmetyczki-l otwarte<<< wiecej zdjęć kliknij

egzamin próbny6 marca 2014 r uczennice i uczniowie klasy IV T sprawdzali swoje przygotowanie do wykonywania zawodu technika analityka podczas próbnego egzaminu zawodowego.  Zadanie egzaminacyjne nie sprawiło im większych trudności (co widać na zdjęciach). Mamy nadzieję, że prawdziwy egzamin przebiegnie równie sprawnie z doskonałym wynikiem - czego im życzymy.

 

 <<<więcej zdjęć kliknij

Zapraszamy Wszystkich uczniów, którzy zgłosili się do Konkursu Alchemik w dniu 14-03-2014 o godz. 7.45 do sali nr 14 Czas trwania testu 45 min. Pamiętajcie o czarnych długopisach.

Więcej informacji o Konkursie na stronie Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. (Kliknij na baner poniżej)

alchemik

Święto, ustanowione zostało  w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Z tej okazji Biblioteka Szkolna zaprasza do udziału w mini-konkursie. Szczegóły zanajdziecie w zakładce Biblioteka/Aktualności.  

  images                                                    

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w konkursie. Pracą konkursową jest literacki SMS – wypowiedź, składająca się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami), w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi.
Treść literackich SMS-ów powinna dotyczyć np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem: „Skąd przychodzimy?      Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Szczegółowe informacje, dotyczące konkursu, znajdziecie w zakładce Biblioteka/Aktualności
3325146-v-komorka-otwarty--wektor-ilustracji

 

 

 

przyg-studnTrwają intensywne przygotowania do Studniówki. Dziewczyny w trakcie zabiegu bankietowego wykonywanego przez słuchaczki naszego Studium Policealnego o specjalności technik usług kosmetycznych.

16 stycznia 2014 zgodnie z wieloletnią już tradycją w przeddzień studniówki maturzyści urządzili "Żakinadę", wprowadzającą szkołę w nastrój zabawy i oczekiwania. Maturzystom wolno w  tym dniu nieco więcej niż zazwyczaj, co wielu z nich skwapliwie wykorzystuje. la osłodzenia nadchodzących dni  intensywnej nauki niezbędne będzie słodkie co nie co. Przy wejściu do szkoły stali wiec żądni słodyczy żacy i bezwzględnie łupili brać szkolną. W tym roku na korytarzach szkolnych a muzyka lat 80-tych.  Na koniec popis tegorocznych maturzystów w auli i hit nad hity Bigos. Wszyscy bawili się świetnie!   

<<< wiecej zdjęć kliknijŻakinada

 

 

 

W środę 8 stycznia 2014 r odbyły sie kolejne Warsztaty dla gimnazjalistów nt. Wykrywanie cukrów, tłuszczów i białek w materiale biologicznym.

 

 warszt gimn biol  <<< więcej zdjęć kliknij

Zachęcamy do przygotowania prac plastycznych, zrobienia ciekawych zdjęć, krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej o tematyce poświęconej książce, pasji czytania oraz biblliotece, jako instytucji promującej czytelnictwo. Regulamin konkursu zanjdziecie w zakładce Biblioteka/Aktualności.

czytanie

20 grudnia Samorząd Uczniowski przygotował spotkanie wigilijne,w którym udział wzięli uczniowie klasy II T i III T. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą ozdobę świąteczną. I miejsce w kategorii indywidualnej otrzymał Bartosz Gaicki z klasy III LOa, II miejsce Sabina Sitek z klasy II T, a III miejsce Aneta Bieda z klasy II T. W kategorii klasowej I miejsce zajęła klasa I LOa, II miejsce klasa I LOw a III miejsce klasa III LOa. Wszyscy zwycięzcy odebrali z rąk pani Dyrektor dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

opłatek

18 grudnia odbył sie w naszej szkole II etap Konkursu Wiedzy Chemicznej dla Gimnazjalistów. Poniżej fotorelacja.

 

kliknij by zobaczyć zdjęcia>>>konkurs chem

 

Za nami I ŚWIĄTECZNY HANDBALL CHEMIK CUP. Była megazabawa i świąteczna atmosfera.

handball

Wczoraj w naszej szkole pomocnicy mikołaja wraz z Mikołajem zbierali przy wejściu do szkoły słodycze dla dzieci dotkniętych przemocą ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chorzowie. Wszystkim o otwartych sercach dziekujemy w imieniu świetego.

pomocnicy mikołaja <<<więcej zdjęć kliknij

Kiermasz12 grudnia 2013 r. klasa III T razem z Panem Markiem Gawlikiem wzięła udział w corocznym kiermaszu świątecznym, w którym biorą udział Warsztaty Terapii Zajęciowej z województwa śląskiego. Kiermasz odbył się na terenie Polskiego Radia Katowice, którego siedzibę uczniowie dodatkowo mogli zwiedzić.

 

 

 

więcej zdjęć kliknij >>>

planetyW dniu 12.12.2013 uczniowie klas pierwszych liceum w ramach lekcji fizyki uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Chorzowskim Planetarium. Czasie seansu pt.” Fascynujący kosmos” uczniowie poznali elementy sfery niebieskiej takie jak   równik południk niebieski eliptyka, oś świata. Budowę Układu Słonecznego, rodzaje i budowę galaktyk, strukturę Wszechświata. Uczniowie mogli także zapoznać się problemem odległości we Wszechświecie.

 

Planetarium

Mikołajki6 grudnia w naszej szkole zaroiło się od mikołajkowych czapek. Konkurs wygrała klasa I LOA, w której 92% uczniów miało czapki. II miejsce zajęła klasa II T, gdzie prawie 80% uczniów przyłączyło się do zabawy. Zwycięzcom gratulujemy a oficjalne rozdanie nagród nastąpi 20 grudnia podczas szkolnego spotkania wigilijnego.

 

 

 <<<więcej zdjęć kliknij

4 grudnia 2013 r gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z Gimnazjum nr 4 w Bytomiu. Wzięli oni udział w pierwszych zajęcia z cyklu "Warsztatów przyrodniczych dla gimnazjalistów". Tematem warsztatów były typy reakcji chemicznych.

zaj gimn <<<< więcej zdjęć kliknij

mikolaje001Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji : „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Zbieramy przybory szkolne, słodycze oraz zabawki dla dzieci dotkniętych przemocą ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chorzowie.

W dniu 17.12.2013 r. Mikołaj zbierze prezenty przed wejściem do Szkoły. Każda osoba, która przyniesie coś dla dzieci, otrzyma serduszko zwalniające w dowolnym dniu z pytania

W pozostałe dni prezenty można złożyć w bibliotece szkolnej.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC ! 

                                                                                    

W dniu 27 listopada o godz. 13 odbył się I etap XIII Konkursu Wiedzy Chemicznej dla gimnazjalistów. Na II etap zapraszamy 18 grudnia 2013 r o godz. 13:00

Konk chem Iwięcej zdjęć kliknij

czapka mikolajaUWAGA !!!!!!!!!!!!
6 GRUDNIA ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW ABY PRZYBYLI DO SZKOŁY W CZAPKACH MIKOŁAJKOWYCH.

KLASA, W KTÓREJ  NAJWIĘKSZY % UCZNIÓW BĘDZIE MIAŁA UBRANE CZAPKI
OTRZYMA NAGRODĘ SPECJALNĄ.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W dniach od 26-29 listopada 2013 r klasy maturalne sprawdzały poziom swojego przygotowania do jednego z ważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. Dobrze zdana matura to wszak przepustka na wymarzonym kierunku studiów.... Wyniki wkrótce...

matura probnaNa zdjęciach  preludium do prawdziwego stresu. Trening wszak czyni mistrza.

26 listopada  odbyło się w naszej szkole, uroczyste rozstrzygnięcie kolejnej edycji Konkursu Poetyckiego. Imprezie towarzyszyło wydanie tomiku wierszy wszystkich uczestników.
Polskie Radio Katowice objęło Konkurs opieką medialną, w ramach której, w audycji „Poczta Poetycka Macieja Szczawińskiego”, słuchacze rozgłośni mieli okazję dowiedzieć się o jego przebiegu.

 Laureatami Konkursu zostali:

Gimnazja


I miejsce Justyna Majewska   (Gim. Katolickie)

II miejsce Klaudia Madej (Gim. nr 7)

III miejsce Hanna Gościniak (Gim. Dwujęzyczne)

 

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Nicoletta Dragon     (I LO)

II miejsce Bartłomiej Szafraniec (III LO)

III miejsce Martyna Grüner (ZSTiO nr3)

Uczeń klasy II technikum - Roland Hepa, otrzymał w Konkursie wyróżnienie. Gratulujemy !

 

19 listopada młodzież naszej szkoły, która została wybrana do Młodzieżowej Rady Miasta spotkała się w Urzędzie Miasta na spotkaniu organizacyjnym przygotowującym ich do sesji Rady Miasta 28 listopada. Każdy z kandydatów na radnego oraz zastępcy prezydenta dostał swojego opiekuna i pod jego kierunkiem przygotowują propozycje zmian w Chorzowie. Swoje spostrzeżenia i propozycje przedstawią na najbliższej sesji.

młodzieżowa rada

Dyplom Sejm W dniu 14 listopada 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły Mateusz Bulanda z klasy II LOw, Damian Roczkalski z klasy II LOa, Dawid Kostoń z klasy IIIT i Krzysztof Korek z klasy IV T pod opieką Pana Marka Gawlika uczestniczyli w Chorzowskim Konkursie Wiedzy o Sejmie, który odbył się pod patronatem Kancelarii Sejmu i posła Marka Plury. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili wystawę ohistorii Sejmu oraz wysłuchali wykładów pracowników Wszechnicy Sejmowej wraz z prezentacją multimedialną na temat polskiego sejmu.

logo-szkola promujaca zdrowieNasza Szkoła podjeła wyzwanie uzyskania certyfikatu szkoły Promującej Zdrowie. Program Szkoła Promująca Zdrowie rozwijany jest w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, utworzonej w 1992 r. (od 1 stycznia 2008 r. - Europejska Sieć Szkół dla Zdrowia w Europie - SHE), w wyniku porozumienia WHO/EURO, Rady Europy i Komisji Europejskiej.
Działania związane z rozwijaniem i upowszechnianiem w Polsce idei Szkoły Promującej Zdrowie odbywają się na podstawie współpracy i wsparcia ze strony ministerstw zdrowia, edukacji oraz sportu i turystyki . W Polsckiej koncepcji szkoły promującej zdrowie przyjęto nastepujące standardy:
Szkoła
•Jest środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje , ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.
•Jest elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
•Jest miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Promująca
•Tworząca warunki (fizyczne i społeczne), sprzyjające ochronie i pomnażaniu zdrowia.
•Umożliwiająca aktywne uczestnictwo społeczności szkolnej w działaniach na rzecz zdrowia.
Zdrowie
•Ma cztery wymiary: fizyczny, psychiczny, społeczny i duchowy, które powinny być w harmonii.
•Decyduje o jakości życia ludzi obok wykształcenia i warunków ekonomicznych.

Uwaga !!!

Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. Konkurs zostanie rozstrzygniet w dwóch kategoriach:

PRACA INDYWIDUALNA

PRACA KLASOWA

diy-bombka

Wykonane prace proszę składać do 13 grudnia 2013 r. u p. Justyny Płonki opiekuna SU. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

 

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Bibliologicznej i Informatologicznej. Szczegółowe informacje - w zakałdce Biblioteka / Aktualności

olimpiada info

ZSTiO nr 4 "Chemik" w Chorzowie zaprasza dziewczęta z rocznika '98 (III klasy gimnazjum) na turniej piłki ręcznej na wesoło. Turniej odbędzie się w Hali MORiS w Chorzowie, ul. Dąbrowskiego 113. Zawodniczki rozegrają mecze o PUCHAR PREZESA KPR RUCH CHORZÓW. Patronat nad turniejem obejmie KPR RUCH CHORZÓW.

Goście honorowi:

Klaudiusz Sevkovic - prezes KPR Ruch Chorzów

Agnieszka Podrygała - zawodniczka ekstraligi z KPR Ruch Chorzów

Sędziny - Reprezentantka Polski w Beach Handball Julita Kempa i zawodniczki Beach Handball.

 Zgłoszenia do turnieju przyjmuje:

- Trenerka Aneta Kowaluk tel. 516 628 15

- Sekretariat ZSTiO4 tel. 32 241 17 17

Chemik Handball Cup

9 listopada 2013 r przedstawiciele naszej szkoły- uczniowie IV T- pod opieką Pani Bożeny Siudy i Pana Marka Gawlika wzięli udział w XI Chorzowskim Biegu Niepodległości. Ideą biegu jest połączeniem akademii z okazji Święta Niepodległości z lekcją historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowania obywatelskiego i kultury fizycznej. Co roku uczniowie chorzowskich szkół biegną na trasie miejsc pamięci osób, które w czasie walk i męczeństwa narodu polskiego dawały świadectwo świadomości historycznej i miłości do ojczyzny. XI Chorzowski Bieg Niepodległości uroczyście otworzył Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala pod pomnikiem Fryderyka Chopina przy ul. Dąbrowskiego. W tym roku, uczestnicy biegu zatrzymywali się pod pomnikiem Harcerza Polskiego na terenie dzielnicy Klimzowiec, pomnikiem przedstawiającym historię i kulturę Żydów w Polsce w Parku pod Kasztanami. Ostatnim punktem biegu było drzewkiem pamięci kpt. Mariana Godlewskiego w Ogrodach AZSO.

bieg niepodl<<< więcej zdjęć kliknij

 

W ramach akcji „Młodzi rządzą! Startujesz, wybierasz, decydujesz”, młodzież będzie miała okazję nie tylko spędzić jeden dzień z radnymi, wiceprezydentami, pełnomocnikami i zobaczyć, jak w praktyce wygląda ich praca, poznać mechanizmy działania samorządu, ale i zdecydować, na co w 2014 roku wydać dwa tysiące złotych. Jak będą wyglądać wybory? Każda z 21 szkół będzie miała prawo wystawić do wyborów dwóch kandydatów na radnych i jednego na prezydenta miasta, który – jak w „dorosłych” wyborach - także zostanie wybrany w wyborach bezpośrednich. 
Głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem portalu Facebook, na specjalnie stworzonym profilu akcji. Każdy kandydat zostanie tam przedstawiony, zwycięży osoba, której prezentacja otrzyma najwięcej kliknięć „lubię to!”. Głosowanie trwać będzie od 13 listopada.
GŁOSUJCIE NA KANDYDATÓW Z NASZEJ SZKOŁY.

pola nadziei1W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły włączyli się w VII Chorzowską Kampanię „POLA NADZIEI”, której celem jest edukacja na temat stosunku ludzi do nieuleczalnie chorych, nauka tolerancji oraz pozyskiwanie środków przeznaczonych na opiekę nad pacjentami Chorzowskiego Hospicjum.
    W niedzielę 3 listopada 2013 uczennice klasy  I LO a, II LO s oraz III T wzięły udział z pełnym podziwu zaangażowaniem w kweście na rzecz hospicjum przed kościołem pod wezwaniem Św. Barbary w Chorzowie.

15 października podczas uroczystej akademii z okazji Świeta Edukacji Narodowej uczniowie klasy II LOw przekonywali brać szkolną, że NAUCZYCIEL TO TEŻ CZŁOWIEK....Człowiek mający swój dom, dzieci i zwyczajne, ludzkie problemy. Mający swoje małe i duże sukcesy ale również i porażki, potrafiący się śmiać ale czasami roniący łzy... Wykonujący trudną i odpowiedzialną pracę.

Chcemy złożyć wszystkim nauczycielom - podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Życzymy im, by nie poddawali się i ciągle mieli zapał do pracy.

dzień nauczyciela 2013 319

więcej zdjęć kliknij

Zapraszamy wszystkich, którzy próbują pisać wiersze, do udziału w XIII edycji Miejskiego Konkursu Poetyckiego o Złotą Jesienną Chryzantemę. Regulamin konkursu znajdziecie w zakładce Dokumenty/Konkursy.

27 września uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Bożeny Siudy brali udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodacch brali udział uczniowie wszystkich chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja może pochwalić się licznymi sukcesami. Zdobyliśmy następujące wyróżnienia: I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, I miejsce w pchnięciu kulą - Michał Majda z klasy II LOA I miejsce w biegu na 100m - Klaudia Godula z klasy II LOS I miejsce w biegu na 400m - Przemysław Węgrzyn z klasy III LOA II miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt i chłopców, III miejsce w biegu na 100 m - Kamil Chrobok z klasy II LOA III miejsce w biegu na 400m dziewcząt - Agnieszka Mohr z klasy II T III miejsce w skoku w dal - Michał Borecki z klasy II LOW Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
     

lekkoatletyka zaw Dyplomy-kliknij na obrazek

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w XIII Konkursie Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie w dniach 27 listopada 2013 (I etap) i 11 grudnia 2013 (II etap) o godzinie 13.00

Regulamin Konkursu znajduje sie w zakładce Dokumenty-Konkursy

samorzad uczniowskiDnia 2 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 151 uczniów. Oddano 150 ważnych głosów. Przewodniczącą została Dominika Nowak z klasy III T, z-cą Alicja Czysz z klasy II T a skarbnikiem Anna Herzog-Unger z klasy III T. Na opiekuna samorządu wybrano panią Justynę Płonkę.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

30 września klasy pierwsze oraz klasa III T i IV T wybrały się na Rajd Chemika. Po dotarciu na górę czekał na nich ciepły posiłek a następnie klasa III T zorganizowała konkursy dla klas pierwszych w ramach „Dnia pierwszoklasisty”. Oprócz testu wiedzy na temat szkoły nie obyło się bez takich konkurencji jak picie mleka na czas, tor przeszkód, szukanie włóczki czy rzut surowym jajkiem. W konkursie zwyciężyła klasa I LOW, drugie miejsce zajęła klasa I LOA a trzecie miejsce należało do klasy I LOS. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i bardzo zaangażowali w zabawę. Poniżej kilka gorących migawek

rajd2013 030

więcej zdjęć kliknij na zdjęciu

rajd2

UWAGA !!!!

Dnia 2 października w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego

W tym roku kandydatami są:

Alicja Czysz klasa II T

Wiktoria Zawierucha klasa II T

Anna Herzog-Unger klasa III T

Dominika Nowak klasa III T

Kandydaci na opiekunów Samorządu Uczniowskiego to:

p. Łukasz Cyrus - nauczyciel języka angielskiego

p. Justyna Płonka - nauczyciel języka angielskiego

W poniedziałek, 2 września 2013 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcącychnr 4 w Chorzowie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Skeczem o interdyscyplinarnych możliwościach księdza na zastępstwie powitała nas klasa II T. Każdy uczeń zaczął nową przygodę edukacyjną, ale nauka dopiero od jutra. Dzisiaj ważne były rozmowy z wychowawcą, uściski z przyjaciółmi oraz wakacyjne wspomnienia. Wiele pracy czeka uczniów klas kończących edukację - w tym roku szkolnym matura i egzamin zawodowy. Niewiele mniej uwagi nauce będą musieli poświęcić również pierwszoklasiści, którzy w poniedziałek po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014.

rozpoczęcie 2013 003